Asta (710)

Asta 206 - Libri Antichi

Natale Conti

Mythologić

 Natalis Comitis Mythologić, sive Explicationis fabularum, libri decem: in quibus omnia propé Naturalis & Moralis Philosophić dogmata contenta fuisse demonstratur. Nuper ab ipso autore recogniti & locupletati. Eiusdem libri IIII de venatione [...] Addita mythologia musarum, a Geofredo Linocerio uno libello, Francofurti, apud Andreć Wecheli heredes, Claudium Marnium & Ioan. Aubrium, 1596. (170x110 mm). [16], 1193 p. Marca editoriale al front. e in fine. Iniziali xilogr. Legatura in piena pelle, con 4 nervi, titolo su tassello e fregi dorati al dorso. Spellature e segni d'uso. Tagli spruzzati. Cerneria allentata. Bruniture e fioriture sparse

Asta 206 - Libri Antichi
gio 15 APRILE - mar 27 APRILE 2021