Asta (917)

Lotto di 8 edizioni Elzevier.  - Asta Libri, autografi e manoscritti - Associazione Nazionale - Case d'Asta italiane
436

Lotto di 8 edizioni Elzevier.

 XVII secolo.

Compongono il lotto:1) Stephanius Stephanus Johannis, De regno Daniae et Norwegiae. Lugduni Batavorum: ex officina Elzeviriana, 1629. 2) Respublica Romana. Lugd. Batauorum: ex officina Elzeuiriana, 1629. 3) Russia seu Moscovia itemque Tartaria... Lugd. Batavorum: ex officina Elzeviriana, 1630. 1 volume in-24° (mm 108x55) privo di parte della legatura. 4) De rebus publicis hanseaticis et earum nob. confoederatione tractatus specialis... Lugduni Batavorum: ex officina Ioannis Maire, 1631. 3 volumi di 4. 5) Bureus Andreas, Svecia, sive de Svecorum regis dominiis et opibus. Lugd. Batau.: ex officina Elzeviriana, 1631. 6) Sleidan Johann, De quatuor summis imperiis libri tres... Lugd. Batavorum: ex officina Elzeviriana, 1631. 7) Turcici imperii status… Lugduni Batav.: ex officina Elzeviriana, 1634. 8) Smith Thomas, De republica Anglorum libri tres... Lug. Batavor.: ex officina Elzeviriana, 1641.

lun 11 APRILE - mar 12 APRILE 2022