Asta (1567)

Alfonso Maria de Liguori : Theologia moralis illustrissimi ac reverendissimi d. Alphonsi De Ligorio...  - Asta Libri Antichi e d'Arte - Associazione Nazionale - Case d'Asta italiane
379

Alfonso Maria de Liguori

 Bassani prostant Venetiis: apud Remondini, 1793, 3 voll. In-4º (260x19 mm). LXXVI, 518 p. (mancante il ritratto dell'A. all'antiporta); XXVIII, 512; XVI, 427 p.
...adjuncta in calce perutili instructione ad praxim confessariorum, una cum ... Joannis Dominici Mansi ... epitome doctrinae moralis, et canonicae ex operibus Benedicti XIV, Editio decima absolutissima, in qua praeter ea omnia, quae in caeteris addita fuere, nunc primum auctor ipse plura reformavit, aliquibus sententiis clarius explicatis, aliis de novo additis [...]
Fregi ai frontespizi, testatine, iniziali e fregi xilografici. Testo su due colonne
Legatura in mz. pelle con titoli in oro ai dorsi. Tagli gialli. Difetti (fioriture diffuse) (3)

Libri Antichi e d'Arte
ven 23 GIUGNO - ven 30 GIUGNO 2023