Asta (710)

Asta 206 - Libri Antichi

Cicero Marco Tullio

Sententiarum illustrium apophthegmatum

 similium, nonnullarum item piarum sententiarum collectio, a Petro Lagnerio compendiensi in lucem edita. P. Terentij, aliorumque optimorum auctorum insigniores sententiae ab eodem Lagnerio excerptae. Nuper accessere Demosthenis sententiae. (110x80 mm). 510, [18] p. Legatura in piena pergamena, guasta al dorso e al piatto ant. Frontespizio fortemente brunito con ampie mancanze, c. anch'esse con bruniture diffuse e aloni d'umidità

Asta 206 - Libri Antichi
gio 15 APRILE - mar 27 APRILE 2021