Asta (1298)

La Collezione Bucciarelli: libri antichi ed incunaboli

 Mechliniae: H. Dessain, 1875. (200x125 mm). LXXV, 1261, CLII p.; seguono: pp. 17-32, 14 p. Testo su due colonne, stampato in rosso e nero.
...ex decreto Sacrosancti Concilii Tridentini restitutum S. Pii V Pontificis Maximi iussu editum, Clementis VIII et Urbani VIII auctoritate recognitum, officiis trium ordinum S.P.N. Francisci propriae stationi assignatis, et novo kalendario, novisque rubricis, lectionibus, orationibus, etc. a Sanctissimo D.N. Pio Papa VI approbatis locupletatum, ac rmi p. Bernardini a Portu Romatino, totius ordinis fratum minorum ministri generalis, cura impressum nunc novis officiis usque in annum 1875 concessis auctum.
Legatura coeva in piena pelle nera con titolo in oro al dorso, croce impressa ai piatti, con difetti. Fioriture, macchie. 2 c. staccate conservate tra le pagine

mar 6 DICEMBRE - mer 14 DICEMBRE 2022