Asta (1298)

La Collezione Bucciarelli: libri antichi ed incunaboli

315

PUBLIUS VERGILIUS MARO

 Venetiis: Apud Georgium Valentinum, 1624. In folio (330x240 mm). [4], 333 [i.e. 364], [1] c. (numerosi errori nella numerazione delle carte).
...Cum absoluta Seruii Honorati Mauri grammatici, & Badii Ascensii interpretatione: Probi, & Ioannis Viuis in Eclogas Allegorijs. Quibus accesserunt Ludouici Coelii Rhodigini [...] necnon alterius docti hominis lucubrationes, et annotationes in loca difficiliora. Elegantissimae praetera hominum Figurae, argumenta, lectionum denique varietates, quas & Ioannes Pierius [...]
Belle testatine incise, iniziali xilografiche, testo a colonne. Legatura non coeva in mz. pergamena. Rare piccole macchie e lievi fioriture

mar 6 DICEMBRE - mer 14 DICEMBRE 2022