Asta (1298)

La Collezione Bucciarelli: libri antichi ed incunaboli

Hieronymus (santo)

 Basileae: in aedibus Io. Frobennii, impendio Brunonis, Basilii et Bonifacii Amorbachiorum, ac Ioannis Frobennii chalcographi et Iacobi Rechburgii ciuium basileiensium, mense Maio 1516. In folio (340x240 mm). 203, [1] c. Mancante c. a1. Segnatura: a-x6 y4 z6 A-H6 I10 K6 L8. Iniziali figurate xilografiche.
...complectens commentarios in Matthaeum & Marcum, & in diui Pauli epistolas, uidelicet ad Galatas, Ephesios, Titum, Philemonem. Necnon commentarios in omnes Pauli epistolas, sed incerto authore postremo Didymi de Spiritusancto librum a Hieronymo versum.
Vol. 9 dell'opera: Omnium operum Diui Eusebij Hieronymi Stridonensis tomus primus [-nonus]
Legatura coeva in piena pergamena con titolo calligrafico al dorso, con mende. Evidenti gore d'acqua, bruniture, mancanze marginali, strappetti; restauro alla c. di guardia anteriore, strappata, quasi staccata l'ultima c.

mar 6 DICEMBRE - mer 14 DICEMBRE 2022