Asta (1470)

LIBRI, MANOSCRITTI E AUTOGRAFI

[GIURISPRUDENZA]. Lotto di 10 testi di giurisprudenza del XVI-XVII secolo:  - Asta LIBRI, MANOSCRITTI E AUTOGRAFI - Associazione Nazionale - Case d'Asta italiane
234

[GIURISPRUDENZA]. Lotto di 10 testi di giurisprudenza del XVI-XVII secolo:

CAGNOLO, Girolamo. In constitutiones et leges primi, secundi, quinti, et duodecimi Pandectarum. Venetiis, apud haeredem Hieronymi Scoti, 1586. In folio in due parti. Legatura da riuso di manoscritto pergamenaceo. [CON:] MENOCHIO, Giacomo. De praesumptionibus, coniecturis, signis, & indicijs, commentaria in sex distincta libros et recens in lucem edita. Venetiis, apud haeredem Hieronymi Scotti, 1597-1603. In folio in 3 parti. Tra le principali opere del giurista pavese, il volume tratta di diritto comune ed ebbe ampio successo sin dalla prima edizione, datata 1575. [CON:] LADERCHI, Giovanni Battista. Consiliorum siue Responsorum. Ferrariae, apud Victorium Baldinum sumptibus Iuliani Cassiani bibliopolae Mutinensis, 1600. Legatura da riuso di manoscritto pergamenaceo. [CON:] RICCIARDI, Pietro. Commentaria in subtiles ac illustres materias de testamentis ordinandis. De exhæredatione liberorum. De vulgari substitutione. Venetiis, apud Societatem Minimam, 1600. [CON:] CHACON, Alfonso. Vitae et gesta summorum pontificum a Christo domino vsque ad Clementem VIII. Romae, apud Stephanum Paulinum, 1601. [CON:] Vazques Menchaca, Fernando. De Successionibus et ultimis Voluntatibus. Francofurti, Ioannem Saurium, 1610. [CON:] MARTA, Orazio. Tractatus de iurisdictione per, et inter iudicem ecclesiasticum, et secularem exercenda. Moguntiae, typis Ioannis Albini sumptibus vero Hulderici Revvall, 1609. In folio in 2 parti. [CON:] Christynen, Paul van. Practicarum quaestionum rerumque in supremis Belgarum curiis actarum et obseruatarum decisiones, in sex volumina distributa. Antuerpiae, ex officina Hieronymi Verdussii, 1633-1636. Un volume di 6. [CON:] PAITELLO, Rutilio. Decisiones causarum ciuilium expeditarum in curiis ducatus Vrbini. Romae, sumptibus Iosephi Corui, 1664. [CON:] BOTTIGLIERI, Carlo Antonio. Tractatus elaboratissimus de successionibus ab intestato. Sumptibus Joannis Schlebusch, Bibliop, Coloniæ Arippinæ, 1688.

Affascinante insieme con titoli anticamente manoscritti ai tagli inferiori, due legature da riuso di manoscritto pergamenaceo. Volumi non collazionati e difetti da esaminare.

Fascinating ensemble of law books from the 16th and 17th centuries with manuscript titles on the lower cuts, two bindings from reused parchment manuscript. Uncollated volumes and defects to be examined.

(10 volumi)

mer 24 MAGGIO 2023