Asta (1567)

Classici latini  - Asta Libri Antichi e d'Arte - Associazione Nazionale - Case d'Asta italiane
386

Classici latini

 XVIII/XIX secolo contiene:
- P. Ovidii Nasonis Tristium libri V, Cum notis novis ac perpetuis ad modum Johannis Minelii Ad optimos Codices emendati & illustrati opera atque studio M. Erdmanni Uhsei. Accessit index locupletissimus Rerum, & Verborum, Bassan i: Ex Typographia Remondiniana, 1807, 2 voll. rilegati in 1 vol., (150x90 mm), 228 p., 1 tav. calcografica all'antiporta; Epistolarum ex Ponto lib. IV. et ejusdem Ibis. Jo. Henric. Kromayerus recensuit, adnotationibus ad modum Johannis Minellii nec non indice rerum, & verborum instruxit, 215 p. Legatura cartonata con titolo calligrafico al dorso. Fioriture.
- C. Julii Caesaris Commentarii de Bello Gallico et Civili. Ejusque fragmenta, & alia quaecumque extant. Accedit ad commentarios [...] A. Hirtii continuatio, Itemque ejusdem Bellum Alexandrinum, [...] Christophori Cellarii adnotationes, Bassani sed prostant Venetiis: apud Remondini, 1775, 747 p. In-12° (155x95 mm). Fregio xilografico al frontespizio. Legatura cartonata con titolo calligrafico al dorso. Difetti (morsi allentati, fioriture, macchia d’inchiostro)
- M. Tullii Ciceronis Libri tres De Officiis [...] Et cum Notis perpetuis instar Commentarii ad modum Johannis Minelli illustrati, Venetiis: Apud Silvestrum Gatti, 1797 (170x100 mm), 477 p. Brossura, titolo manoscritto al dorso. Difetti (fioriture diffuse, gore d'acque, mancanze marginali) (3)

Libri Antichi e d'Arte
ven 23 GIUGNO - ven 30 GIUGNO 2023