Asta (634)

836

JOHANN THEODOR DE BRY

Admiranda narratio fida tamen, de commodis et incolarum ritibus Virginiae, nuper [..]

 Francoforti ad Moenum: typis Ioannis Wecheli sumptibus vero Theodor de Bry venales reperiuntur in officina Sigismundi Feirabendi, 1590.
3 parti in 1 volume in-folio (mm 352x242). Pagine 34, [6] + 1 tavola a piena pagina fuori testo + 23 tavole numerate I-XXIII, alcune corredate da carta didascalica, + 5 tavole a piena pagina non numerate + [15].  Prime e ultime carte restaurate marginalmente con pecette cartacee di rinforzo, brunite alcune delle carte. Variante B, con il fascicolo B di 8 carte (OPAC). LEGATO CON: Id., Brevis narratio eorum quae in Florida Americae provincia Gallis acciderunt, secunda in illam navigatione... Francoforti ad Moenum: typis Ioannis Wecheli sumtibus vero Theodori de Bry venales reperiuntur in officina Sigismundi Feirabendii, 1591. Pagine [8], 30 + 1 carta ripiegata. 2_bis) Indorum Floridam provinciam inhabitantium eicones, primum ibidem ad vivum... Francoforti ad Moenum: typis Ioannis Wecheli sumtibus vero Theodori de Bry venales reperiuntur in officina Sigismundi Feirabendii, 1591. Carte [2], XLII, [14].LEGATO CON: Id., Americae tertia pars memorabilem provinciae Brasiliae historiam continens germanico primum sermone... [Francoforte]: venales reperiuntur in officina Sigismundi Feirabendii, s.d. (Al colophon: Impressum Francofurti ad Moenum apud Matthiam Beckerum impensis Theodori de Bry, 1595). Pagine [16], 296, [16] + 1 carta ripiegata.  Diffuse bruniture. Legatura in piena pergamena floscia con titolo al dorso e cornici dorate ai piatti. Macchie ai piatti, usura lungo le unghiature.

Grafica & Libri
mar 1 DICEMBRE - gio 3 DICEMBRE 2020