Asta (1298)

La Collezione Bucciarelli: libri antichi ed incunaboli

Pieter Buys

 Venetiis: ex Bibliotheca Aldina, 1571, 3 pt. in 1 vol. In-4° (210x160 mm).
...quae in Summa doctrinae christianae doctoris Petri Canisij theologi Societatis Iesu citantur, & nunc primům ex ipsis fontibus fideliter collectae, ipsis Catechismi uerbis subscriptae sunt.
Pars prima. De fide, spe, et charitate: 186, [21] c. - Pars secunda. De sacramentis ecclesiae: 179, [25] c. - Pars tertia. De priori iustitiae christianae parte, quae in fugiendis vitijs sita est: siue De peccatis: 130, [14] c.
Legatura coeva in piena pergamena con titolo calligrafico al dorso, con ampia menda all'angolo del piatto anteriore e ingenti gallerie di tarlo che purtroppo intaccano c. di guardia e frontespizio. Fioriture, alcune arrossature e gore d'acqua, ma, a parte i fori di tarlo al frontespizio, interno abbastanza fresco

mar 6 DICEMBRE - mer 14 DICEMBRE 2022