Asta (1298)

La Collezione Bucciarelli: libri antichi ed incunaboli

mar 6 -  mer 14 DICEMBRE 2022
Asta a Tempo
6-14 Dicembre 2022
offerte solo online:
Lotti visibili su appuntamento
Lotto Titolo Stima

1 - 30  di 328 LOTTI
221

Agostino Nifo

Venetijs: Octauiani Scoti 1497, 1495, 2 pt. in 1 vol. In folio (330x220 mm). ...Eiusdem Augustini questio de sensu [..]
EUR 2.000,00 / 2.400,00

Giovanni Bertachini

Venetiis: 1507, 2 voll. (di 3). In folio (430x290 mm). ...cum multis additionibus atque denario versiculorum numero [..]
EUR 1.800,00 / 2.200,00

Paulus de Middelburgo

Impressum Forosempronii: per spectabilem virum Octauianum petrutium ciuem Forosemproniensem impressoriae artis [..]

Hieronymus (santo)

Lugduni: Per Magistrum Iacobum Saccon, 1518, die vero penultima octobris (colophon a c. C8v), 3 pt. in 1 vol. [..]
292

Gaius Svetonius Tranquillus

Venetiis: per Bertholomeum de zanis de Portesio, Anno Domini 1500. die 28. Iulii. In folio (320x230 mm). Segnatura: [..]
323

PLUTARCHUS

di greco in latino: & di latino in volgare tradotte: & novamente con le sue historie ristampate, [Venezia, Niccoḷ [..]
266

Rupertus Tuitiensis

Apud foelicem Coloniam: Frans Birckman, anno salutis 1526. Aeditio prima. In folio (325x210 mm). ...e regione [..]
EUR 800,00 / 1.500,00
237

Niccolò Perotto

Imp[re]ssum Venetiis p[er] Bernardinu[m] de Coris de Cremona MCCCCXCII die xxv Maii [25 maggio 1492]. ...Ad illustriss. [..]
302

Tommaso d'Aquino

infinitisque erroribus castigatus, Venetijs: mandato & impensis heredum nobilis viri domini Octauiani scoti ciuis [..]
243

Plato

Venetiis: a Philippo Pincio Mantuano hoc opus Impressum fuit, Anno d[omi]ni. M.cccccxvii. Die.xxii. Aprilis (22 [..]
255

MARCUS FABIUS QUINTILIANUS

Impressum Venetiis: per Bernardinum de Vianis de Lexona Vercellensem, 1522 die XIX Iulii. In folio (300x210 mm). [..]
313

Giorgio Vasari

In Fiorenza: Appresso i Giunti, 1568. In-4° (250x170 mm). [40], 370, [2] p. Collazionato, completo: Segnatura: [..]
261

Francesco Robortello

Basileae: per Ioannem Heruagium iuniorem, 1555. In folio (325x220 mm). 2 pt. [12], 281, [15]; [2], 48, [6] p. [..]

Bernardino Busti

Impressum Mediolani: per Magistrum Leonardum pacixi [pachel], 1493. Die xxj. Maij. In-4° (210x140 mm). Segnatura: [..]
Impressum Venetijs per Symonem dictum beuilaqua, 1498 Die octauo Maij. In-4° (210x150 mm). Senza il frontespizio [..]

Bernardino Busti

Impressa Lugduni: expensis et summa cura probi viri magistri Johanis Cleyn alemani, 1506 ad idus Maij [15 V]. [..]
301

Tommaso d'Aquino

Venetijs: ingenio ac impensa Hermanni Lichtenstein Coloniensis, 1497 Idus septembris. In-4° (240x180 mm). Segnatura: [..]

Agostino Antonio Giorgi

Romae: apud Antonium Fulgonium, 1789. In-4° (280x220 mm). CXCII, 488 p., 1 (di 4) carte di tav. ripiegate. Iniziali [..]

Hieronymus (santo)

Basileae: in aedibus Io. Frobennii, impendio Brunonis, Basilii et Bonifacii Amorbachiorum, ac Ioannis Frobennii [..]

Annibale Caro

In Venetia: appresso Aldo Manutio, 1574-1575, 2 voll. in 1 vol. con frontespizi propri. In-4° (200x155 mm). [12], [..]
In Roma: Nella stamperia di Arcangelo Casaletti a Sant'Eustachio: appreso Gaetano Quojani, accanto le Convertite [..]
atto notarile cinquecentesco, manoscritto pergamenaceo, con bella miniatura iniziale, composto da 5 bifolio (300x225 [..]

ARISTOTELES

Venetiis: [Gaspare Bindoni il vecchio] ex officina Salicatiana, 1576, 6 di 7 voll. (mancante il primo volume). [..]
294

Torquato Tasso

EUR 280,00 / 350,00

Ercole Marenesi

Milano: per Borroni e Scotti, 1839, 1841, 1850, v. 1, 3, 7. In-4° (250x165 mm). 1. A-Azz: 559 p., 8 c. di tav. [..]
EUR 250,00 / 500,00
215

Gasparo Murtola

In Venetia: appresso Euangelista Deuchino et Gio. Batt.a Pulciani, 1608. In-12° (130x70 mm). [16], 531, [1] p. [..]

Giovanni Baglione

In Roma: nella stamperia d'Andrea Fei, 1642. In-4° (235x170 mm). [12], 405, [3] p., 1 c. (di 2) di tav. (ritratto [..]
325

Bartolomeo Pinelli

foglio cm 42 x 60, matrice cm 32 x 43

Cicero Marco Tullio

Venetiis: Aldus, 1569, In-8° (150x100 mm). 2 pt. in 1 vol.: Ciceronis: De inuentione libri II. Topica ad Trebatium. [..]
1 - 30  di 328 LOTTI